Anasayfa > KUDÜS TURU

BİLGİ VE REZERVASYON :

ZÜLAL TURİZM SEYAHAT ACENTASI     

Türsab Belge No. A-3119             

0212 521 1943 

Hasbi TANRIKULU 0542 236 5564

zulalturizm@hotmail.com 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler :  
·     İstanbul / Telaviv / İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti ve Alan Vergileri (Atatürk Havalimanı – THY ile)
–      Uçak içi ikramlar
·          Belirtilen Sınıf Otelde 3 ve 4 Gece Yatak+Açık büfe Kahvaltı+Akşam Yemeği Esaslı Konaklama
· Havalimanı / Otel / Havalimanı Transferleri
·          Programda Belirtilen Tüm Turlar, Ulaşım ve Rehberlik Hizmetleri
Vize Ücreti ve İşlemleri, Seyahat Sigortası (80 yaş ve üzeri yolcularımıza seyahat sigortası yapılamamaktadır)
–  Lut Gölü / Ölü Deniz Girişi (Fotoğraf çekme maksatlı)
* Akşam Yemeği sonrası tüm misafirlerimize çay ikramı (Ritz Otelde)
*Tüm otobüslerimiz ücretsiz kablolu internet hizmeti vermektedir.Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler :
– İç hat bilet ücreti
– Turlardaki öğle yemekleri
·          Yemeklerde alınacak kapalı içecekler, Kişisel Harcamalar
– Otel Ekstraları (Oda Servisi,Telefon vb.)
– Yurtdışı Çıkış Harcı
– Girişi ücrete tabi olan mekanlara girilmek istenmesi halinde giriş ücretleri.

ÖRNEK KUDÜS TURU

KUDÜS – EL HALİL – BEYTLAHM – ERİHA – YAFA

3 GECE – 4 GÜN ÖRNEK TUR PROGRAMI

1.Gün ( Perşembe): İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları Telaviv kontuarı önünde en geç saat 05.00′ da buluşma. İşlemler sonrası saat 07.10’de Telaviv’ e hareket ve saat 09.00’ da varış. Çıkış işlemlerinden sonra Yafa’ ya hareket. Yafa’da 2 saatlik mola. Sultan Mahmud Camii ve külliyesi ile diğer Osmanlı Camileri ve eserlerinin görülmesi, sahil gezintisi. İsteyenler Osmanlı eseri olan bir Filistin restoranında öğle yemeği alabilirler. Daha sonra Kudüs’ teki otelimize transfer (1 saat). Otele varış ve yerleşme (1saat). Daha sonra Mescid-i Aksâ’da akşam ve yatsı namazları. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme.

2.Gün (Cuma):  İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Saat 06.00-07.30 arası kahvaltı ve saat 08.00’ da tur için Zeytin Dağına hareket(10 dk.), buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temâşâ ve uzunca bir bilgilendirme molası, Daha sonra Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret. Sonrasında Hazreti Meryem ve ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud türbesini ziyaret. Mescid-i Aksa’ daki CUMA namazından sonra Mescid-i Aksa, Kubbet’t-üs-Sahra , Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret. Sonra Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi, ve Hz.Ömer Camiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında gezinti. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazlarından sonra otelde geceleme.

3.Gün (Cumartesi): İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00’ de tur için el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dk sonra varış. Burada Harem-i İbrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Halhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytlahm şehrine geçiş (40 dk.). Burada tarihî bir kilise içinde kalan Hazreti İsâ’ nın doğduğu yeri ziyaret ve sonra Lut Gölü/Ölü Deniz’e hareket (40 dk.) Deniz seviyesinden 400 m. aşağıda bulunan, Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölü’nden sonra dünyanın en eski şehirlerinden Eriha’ya geçiş (15 dk.), burada alış-veriş molası ve sonra Hazreti Musa kabri ve Külliyesine intikal (20 dk.). Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize hareket (40 dk.). Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme.

4.Gün (29 Kasım – Pazar):  İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.30-08.30 arası otelde kahvaltı. Saat 11.00’e kadar odalar boşaltılıp otel lobisine indirilecek. 11:30’da Telaviv Havalimanına hareket. İşlemler sonrası Saat 16.20’de İstanbul/Sabiha Gökçen Havalimanına kalkış ve 18.30’da varış

* İçerik aynı kalmak kaydıyla programda değişiklik yapılabilir

WhatsApp chat